קבוצת התפתחות אישית

מכל שנות הניסיון שלי כמטפלת, למדתי כי השילוב בין ידע , כלים, קהילה , תמיכה ושיח הם שיתנו את היעילות המירבית והמהירה ביותר עבור ההתפתחות האישית. כך צמחה קבוצת  'קרן אור'. קבוצה שמביאה מרחב למידה וצמיחה של שעתיים שבועיות.  בשעה ראשונה אני מביאה את מיטב הידע, הכלים וההתפתחות האחרונה בתחום הנפש, התודעה, השפעת הרוח על החומר ויכולת השינוי והשינוע שלנו בעולם הנפש שבוראת ומייצרת חיים. בשעה השנייה ננצל את הידע שרכשנו להתמודדות עם החיים עצמם. כי כל עוד הידע נשאר על המדף הוא בגדר 'פילוסופיה'= אהבת החוכמה והידע. זה חשוב וטוב אולם לא מצליח לייצר שינויים עמוקים ומרחיקי לכת.  עלינו לחזור רצוא ושוב מהידע למציאות היומיומית הממשית להתמודדות האמיצה.  זה יתאפשר בנוסף עם רוח גבית של  הקבוצה ותודעתה הקולקטיבית וכל זה בשדה המלווה , הממלא , המלמד והמוביל שלי אתכם ואתכם אותי.

חשוב לציין שגם אנשים כמוני- שאינם קהילתיים , חברותיים ו'קבוצתיים' במיוחד ילמדו את כוח הקבוצה מעצם הישיבה בה. אין צורך להחשף או לשתף, אין צורך להיות פעילים או מעורבים. כל אחד מכם הוא קרן האור של המרחב באשר הוא. נוכחותכם בלבד היא שמאירה את כולנו.

מחכה לכולכם

שאלות ותשובות

אין צורך בפגישה או בבחינה מוקדמת. הקבוצה היא מרחב שמותאם לכולם. היא בנויה מחלק מובנה שאני מעבירה שנותן המון מידע וכלים וחלק שני שנותן מקום לשיתוף היומיומי ולהטמעה של הדברים.


ממש לא. היתרונות הבולטים בקבוצה שהיא מתאספת באופן שכל אחד יכול לקבל מניסיון של האחר. אין צורך לשתף ואין צורך להיות פעיל ומעורב מעבר לקשב ולב פתוח. השיתופים הם רק עבור מי שמעוניין. המרחב הקבוצתי נועד גם להבהרות ושאלות על החומר ועל כל נושא שניתן לתת מענה ולקדם אותו החל בנפש, רוח, תזונה העלאת חיוניות ועוד.


לקבוצה יתרונות בולטים, עמוקים ומשמעותיים.אני אומרת את זה מניסיון ארוך שנים של טיפולים פרטניים וקבוצתיים כאחד. יש לקבוצה תדר קולקטיבי שמעצים את הידע וההפנמה של התכנים. הקבוצה מהווה מרחב תומך של שייכות וחיבור מעצם היותה קיימת. זה עוד לפני קשרים וחברויות שנעשים תוך כדי הפסקות הקפה ולרוב מעבר לכך. ברמה האנרגטית, כל אחד מחברי קבוצה מהווה מיקרוקוסמוס של אינפורמציה ולב שמחובר ומהדהד את שאר חברי הקבוצה. לכן היא נקראת 'קרן אור'. האור לא מגיע ממני .. הוא מגיע מכל אחד ואחת של קרנות השמש שישובים בתוך המרחב ויחד נותנים אור והחייאה. קרני האור 'מוציאים לאור' החיים את התכנים והמנגנונים שנדבר עליהם , אלו שפועלים את המערכת החשובה והמשוכללת ביותר בעולם והיא- אתם.


המטרה היא בסיום המפגשים הראשונים, לקבל כלים שמאפשרים חזרה לחיים טובים ומאושרים יותר. מרווחים ובריאים יותר. לקבל ידע אודות הנפש – מה מתקיף אותה, מה היא מבקשת עבור התפתחות מיטיבה ובאלו כלים נוכל להיעזר לשם כך. כמובן שעלינו להמשיך לתרגל ללמוד להרחיב ולהעמיק את הנושאים להמשך ההשתלמות של הנפש שלנו.


מערכי הקבוצות כיום מקובצים ל 10 מפגשי מבוא בסיסיים עם אפשרות להארכה והעמקה בהמשך. היתרון בהמשך קבוצה הוא החיבור המיוחד שנעשה בין חברי הקבוצה ושפה שנרקמת בין כולם . ניתן להתחבר לקבוצות אחרות וחדשות בסיום מפגשי הבסיס. מפגשי הבסיס אמורים לתת כלים וידע וגם טעם של עוד להמשך התפתחות למידה ושינוי ושינוע לחיי רווחה ושמחה.

כתוב את הכותרת כאן